O společnosti Novinky Akce Reference Podporujeme Kontakt Kariéra Mapa stránek Ke stažení Náměty a připomínky

Modix - napojovací výztuž

[Zaslat ceny tohoto výrobku: Místo dodání (požadavku) Čechy / Morava]

Modix - napojovací výztuž

Slouží k napojení výztuže pomocí závitových spojek. Pouzdro - matice a pouzdro - šroub se nalisuje na žebírkovou výztuž ve výrobě. Proto je nutno projektantem upřesnit tvar armatury (přímá nebo ohýbaná), ketrá se zabuduje do první betonované části. Jako první se vždy betonuje část s maticí. Únosnost spoje pomocí Modixu = 100% únosnost armatury (není zeslaben profil žebírkové výztuže).

Při konstrukcích, ve kterých je použitá betonářská výztuž velkých průměrů a při konstrukcích s malými mezerami mezi výztužnými pruty šetří závitové spojky místo a usnadňuje probetonování konstrukce. Sníží se i náklady na betonářskou výztuž - nižší spotřeba výztuže (kotevní a přesahová délka prutů je "nulová").
Stykování nosných výztužných prutů v bednění může být v některých místech nosných prvků složité např. při použití spřahovacích trnů viz obr. (rekonstrukce). Tyto problémy je možné řešit použitím průmyslově vyrobených a zkoušených závitových spojek.

Modix - závitové spojky betonářské výztuže jsou k dispozici pro průměry výztuže Ø12 - Ø32 mm. Systém se vytváří z koncovek s vnitřním a venkovním závitem nalisovaných na betonářskou výztuž. Spojky Modix se lisují průmyslově ve výrobě na kontrétní tvary, délky a ohyby betonářské výztuže specifikované statikem v projektové dokumentaci. Tvarování závitových koncovek umožňuje bezproblémou montáž na stavbě (nebo ve výrobě prefabrikátů) bez požití speciálního nářadí. Při montáži se používá běžný hasák.